Лікування глаукоми

Термін «глаукома» об’єднує велику групу захворювань (більше 60). Це хронічне прогресуюче захворювання, що характеризується періодичним або постійним підвищенням внутрішньоочного тиску (ВГД) більше толерантного, а внаслідок цього — поступовим зниженням зорових функцій з розвитком атрофії зорового нерва з характерними змінами в диску зорового нерва при офтальмоскопії (огляді очного дна).

Частота втрати зору внаслідок глаукоми стійко тримається на 15-20% від загального числа сліпих. При глаукомі зір може знижуватися до тих пір, поки не настане повна сліпота, оскільки гине зоровий нерв. Сліпота, спричинена глаукомою, має незворотний характер!

Виникає глаукома в різному віці, але частіше за все — у людей після 40 років.

Глаукома може бути вродженою і набутою. Вроджена розвивається ще внутрішньоутробно внаслідок вродженої патології ока, його недорозвинення або неправильного розвитку його дренажної системи. Вроджена глаукома зустрічається відносно рідко — 1 випадок на 10 000 новонароджених. Придбану глаукому, в залежності від того чи розвивається вона самостійно або є результатом інших захворювань, називають первинною чи вторинною. Вторинна глаукома є наслідком і ускладненням інших захворювань як очі, так і всього організму. Розвиток первинної глаукоми носить сімейний характер і залежить від багатьох факторів: індивідуальних анатомічних особливостей очі, характеру вікових змін в різних структурах очі, особливості обмінних процесів, стану нервової та ендокринної систем організму. Первинна глаукома є найбільш частою і найбільш інвалідизуючих формою лечение глаукомы .

Ознаки первинної глаукоми:

періодичне підвищення ВГД до рівня, небезпечного для зорового нерва, яке поступово набуває постійний характер; підвищення ВГД — наслідок погіршення відтоку водянистої вологи, яка виробляється в оці; 
патологічне збільшення екскавації (поглиблення) в диску зорового нерва, особливо якщо це збільшення має асиметричний характер; 
зміни в поле зору: характерні дефекти (звуження) поля зору, зазвичай зверху і з назальной боку; в разі прогресування поле зору значно звужується в периферичних відділах, і як наслідок — погіршується темновая адаптація, тобто зір вночі, в темному приміщенні; 
знижується гострота зору; при відсутності лікування, запізнілому або неадекватному лікуванні зниження зору може тривати до повної сліпоти. 
Первинна глаукома виникає і прогресує непомітно для хворого, і у нього, як правило, немає виражених скарг. Діагностується глаукома зазвичай під час профілактичних оглядів або, коли хворий звертається до окуліста для підбору окулярів. Адже повільну втрату зору вважають природного, пов’язаної з віковими змінами.

Іноді у хворих може виникати відчуття тяжкості в очах ( «наповнення» в очному яблуці), очна біль з ранку або після напруженої роботи, особливо з нахиленою головою; з’являються райдужні кола перед оком при погляді на джерело світла, посилене сльозотеча, затуманення зору; виникає потреба в частій зміні окулярів для поблизу.

Добавить комментарий