Циклы периодизации в бодибилдинге

Цикли періодизації в бодібілдингу 
Періодизація тренувань у бодібілдингу 
Сама періодизація ділиться на 3 типи циклів, які відрізняються один від одного, за часом проведення і характеру тренувань:

Мікроцикл — найкоротший цикл, зазвичай триває протягом одного тижня і включає в себе кілька тренувань, які відрізняються один від одного вагою. (Зазвичай йдуть від важкої до легкої, але буває і навпаки). 
Мезоцикл — це кілька мікроциклів, які поділені тижнями. Наприклад, перші чотири тижні у вас йде массанабор, наступні 4 тижні у вас йде сушка. Мезоцикл можна продовжити до 16 тижнів в загальному(8 массанабор і 8 сушка). Читай більше ximka-shop.com.ua/curs-massa тут  . 
Макроцикл — це найдовший з трьох циклів. Укладає в собі кілька мезоциклов, які діляться на: массанабор, сушку, міжсезоння, підготовку до виступу на сцені і т.д. Даний метод не дуже популярний серед любителів, але широко затребуваний серед професійних атлетів, для яких спорт — це життя і спосіб заробітку. 
ВАЖЛИВО! Дуже часто новачки, які багато читають про такій нелегкій виді спорту, як бодібілдінг, вважають, що їм потрібна періодизація тренувального процесу, дана думка є помилковим. В першу чергу, вона необхідна людям, які дійшли до свого генетичного межі і вже не можуть прогресувати за допомогою трьох тренувань на тиждень. 
Ось приклад того, як складати для себе макроцікл.цікли тренувань

Мезоцикл для поліпшення силових можливостей — 1 місяць. 
Мезоцикл для сушки і поліпшення рельєфу — 2 місяці. 
Мезоцикл для набору м’язової маси — 3 місяці. 
Як ви бачите, протягом півроку ми поділили свої тренування на мезоцикл (один макроцикл), які, в кінцевому підсумку, повинні допомогти нам поліпшити наші силові показники, дати відчутну прибавку в масі і в кінці, отримати гарну, рельєфну фігуру з відмінними силовими показниками . Само собою, для кожного циклу підбирається певний тренінг, який максимально підходить для досягнення поставленої мети в даному циклі.

приклад:

Сила — тренування з максимальними вагами 5х5 або 4х6. 
Маса — 4х8 \ 12. 
Сушка — в період сушіння ми робимо багато кардіо, дотримуємося нізкоуглеводку і знижуємо робочі ваги на 30-40%.

Добавить комментарий