Полиграфия

Поліграфія (від грец. πολύς «численний» + γράφω «писати») — галузь промисловості, що займається виготовленням друкованої, а саме книжково-журнальної, ділового, газетного, етикеткової та пакувальної продукції. З моменту винаходу друкарства і аж до XX століття застосовувався ручний набір тексту. Найкраща полиграфия усть каменогорск.

В 1884 р. був винайдений линотип — строкоотливной набірний апарат, на якому оператор за допомогою клавіатури набирав рядка тексту з окремих металевих буквених матриць (з рельєфним зображенням символів) і пробільних клинів, що дозволяють регулювати ширину междусловных прогалин.

У 1887 р. був винайдений монотип-автоматична буквовідливна складальна машина, в якій кожна літера відливалася окремо зі спеціального друкарського сплаву, після чого з літер формувалися рядки і версталися сторінки (смуги) друкованої форми.

У 1970 — х у зв’язку з розвитком офсетного друку технології традиційного металевого набору став витісняти фотонабір на фотонабірних автоматах.

З появою комп’ютерних технологій обладнання на основі речового шрифтоносителя також було витіснено з ужитку. Його замінила технологія CtP (Computer to Plate), що забезпечує отримання готових друкованих форм без проміжних операцій.

Добавить комментарий